دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

جمع آوری ایده هادر راستای اجرای تبصره ۷۵

عنوان برنامه:  ارتقای سطح آموزش و پیشرفت تحصیلی

هدف کلی: ارزیابی از عملکرد و بهبود شیوه های آموزش، سنجش و ارزشیابی

اهداف جزئی: ارتقاء سطح علمی و عملی هنرآموزان– ارتقاء کیفیت طراحی سوال، ایجاد تعامل و هماهنگی بین گروه های آموزشی مناطق و شناسایی مشکلات کتاب های درسی و منابع آموزشی

عنوان فعالیت:جمع آوری ایده ها در مورد کار آفرینی و کسب در آمد در هنرستانهای کامپیوتر در راستای اجرای تبصره ۷۵ ( تولیدی کردن هنرستانها )

نحوه ارائه فعالیت:اطلاع رسانی به مناطق

تاریخ شروع فعالیت: اول آبان ماه ۱۳۹۷

تاریخ خاتمه فعالیت: پایان اسفند ماه ۱۳۹۷

امتیاز: ۵ امتیاز

شرح فعالیت:

گروه آموزشی کامپیوتر فنی و حرفه ای و کاردانش استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای فعالیت “جمع آوری ایده ها در مورد کار آفرینی و کسب در آمد در هنرستانهای کامپیوتر در راستای اجرای تبصره ۷۵ ( تولیدی کردن هنرستانها )” از برنامه عملیاتی خود اقدام به ارسال نامه اداری به شماره ۴۹۰۰/۱۶۰۶۱۳/۴۳۷ مورخ ۹۷/۱۱/۰۷  به تمام مناطق تابعه استان نموده و ایده های همکاران از هنرستان ها را جمع آوری نموده است. سپس ایده های ارسالی را مورد ارزیابی قرار داده و بعد از حذف موارد تکراری و نامرتبط، ماحصل این فعالیت و ایده ها به شرح ذیل اعلام می گردد:

 نام همکار: محسن ایرانی    نام هنرستان: هنرستان فنی و حرفه ای شهید قهقایی

شرح ایده ها:

در دنیای کنونی که رایانه درتمام کارهای کنترلی ،محاسباتی،تولیدی و …..حرف اول را می زند و به عنوان ابزاری برای رشته کامپیوتر می باشد ،باعث شده این رشته اهمیت خاصی داشته باشد.اگررشته کامپیوتر را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب می‌کنید باید انسان ماجراجویی باشید و با طبع همیشه در حال پیشرفت این رشته سازگار باشید و بتوانید خلاق باشید و همچنین از ابزار و امکانات در جهت هدف استفاده نمایید.در ضمن باید بتوانید مدیریت یک پروژه را در دست بگیرید.همچنین باید منابع به روز را پیدا کرده و دانش خود را مطابق با تازه های به روز نمایید.

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در محافل عمومی و خصوصی، استفاده گسترده ازشبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد به نحوی که فعالان در این زمینه از آینده معلوم و مطمئنی برخوردار خواهند بود. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق ایرانی اقدام به تهیه نرم افزارهای گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم..

طرح هایی که بنظر بنده در جهت تولیدی کردن و درآمد زایی رشته کامپیوتر می تواند موثر واقع شود به شرح  ذیل اعلام میگردد:

-راه اندازی یک کانال سروش  یا آی گپ :

محتوای سرگرم کننده راحت ترین گزینه هستند؛ مردم دوست دارند وقتی به شبکه‌های اجتماعی میان اطلاعات کسب کنند… اصلا ماهیت شبکه‌های اجتماعی سهولت دسترسی به اطلاعات است  گزینه‌هایی که می توان سریع ازش جواب گرفت، راه اندازی کانال سروش یا یک پیج اینستاگرام پر از محتوای آموزشی و نکات امنیتی در مورد کامپیوتر باشد.و این سری اطلاعات بصورت سریالی در اختیار کاربران قرار داده شود و در آخر عنوان شود که هنرستان ما آماده ارایه خدمات در این زمینه می باشد چون کاربران به یک آموزشگاه دولتی بیشتر اعتماد می کنند.

– تولید محتوا به صوت فریلنسینگ:

فریلنسینگ چیست؟ تعریف عام آن میشود سایت هایی که کارمند و کارفرما را به بهم  لینک میکند؛البته به صورت آنلاین.

توی دنیای امروزی کسب و کارها برای وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی‌شون محتوا میخواهند شما میتونین این محتوا رو یا به صورت ترجمه از وبسایت‌های موضوعات مشابه خارجی یا با تولید (نگارش و تالیف) بنویسید و به کسب و کارهای مختلف بفروشید.هنرجویان توانمند رشته کامپپیوتر در این زمینه نیز میتوانند کسب در آمد کرده و بامدیریت هنرآموز مربوطه از طریق تبلیغات و انجام سفارشات که به شما میشود.

– مربی آنلاین شوید:

آیا احساس میکنید چیزی ازامنیت شبکه یا هک و ضد هک بلدید؟ امروزه به لطف شبکه های اجتماعی همه در دنیای اینترنت، دنبال توصیه ها و مشاوره هایی برای بالا بردن امنیت سیستم خانگی یا شرکت خودهستند. ما هم با وسایل ارتباطات اجتماعی مانند اینستاگرام، واتس آپ،سروش و … میتوانیم کار را شروع کنیم.و مشاوره هایی در این زمینه بدهیم البته  برای شروع باید تا مدت زمان معینی رایگان کار کنید مطالب و پست های رایگان منتشر کنید تا مردم شما را بشناسند و بعد به شما اعتماد کنند بخواهند به شما پول پرداخت کنند.

 

-برون سپاری کارگاههای هنرستان: می توان با کسب مجوز از اداره از محیط کارگاه و سیستم های موجود آن برای آموزش های دوره ای موسسات یا ارگان های دولتی استفاده کرد و کسب در آمد کرد.

– پشتیبانی نرم افزاری سیستم های مدارس سطح شهر:

چون اطلاعات اکثر سیستم های آموزشگاه های دولتی و غیر دولتی در یکی از سطوح محرمانه قرار میگیرد سپردن کیس آموزشگاه به افراد ناشناس تبعات بدی را بدنبال دارد پس می توان با اطلاع رسانی به مدیران مدارس, آمادگی هنرستان و هنرجویان را در جهت پشتیبانی از کلیه امور نرم افزاری و امنیتی سیستم را اعلام کنند.

لذا فعالیت در زمینه کامپیوتر متعدد است با توجه به سیستمی و انلاین شدن بیشتر امورات زندگی افراد در کشور عزیزمان که بسوی پیشرفت و ترقی گام بر میدارد.

پس می طلبد که هنرجویانی خلاق با ایده های خلاقانه و اقتصادی روانه کسب و کار کرده تا نیاز جامعه را نیز بر طرف کنند.

نام همکار: سیده تکتم موسوی    نام منطقه: سراوان

شرح ایده ها:

شیوه اجرا موضوع ردیف
رایزنی در جهت همکاری هنرستانهای ذی نفع ایده کار آفرینی در رابطه با زدن طرحهای روی چوب نظیر جعبه، ساعت ، گلدان و غیره با نرم افزار ایلاستریتور یا کورل و پیاده سازی آن با همکاری هنرستانهایی که رشته مشبک کاری یا درودگری یا نظیر آن دارند و فروش آنها ۱
رایزنی در جهت پذیرش هنرجو همکاری ویا معرفی هنرجو به عکاسی ها در جهت روتوش عکس و نظایر آن ۲
پیاده سازی ایده های هنرجویان هنر با نرم افزار توسط هنرجویان تصویرسازی تصویرگری کتاب با همکاری گروه گرافیک یا هنر ۳
شناسایی قطعات قابل تعمیر و تفکیک آن از قطعاتی که قابل تعمیر نیست تعمیر کامپیوتر و یا فروش قطعات سیستمهایی که قابل تعمیر نیست یا میکس کامپیوترهای اسیب دیده در صورت امکان ۴
داشتن اینترنت یا پرینتر در کارگاه راه اندازی شبه کافی نت در کارگاه و استفاده از اینترنت و پرینتر مدرسه برای دانش آموزان در جهت درآمد زایی برای کارگاه ۵
رایزنی در جهت همکاری گروههای ذی نفع زدن طرح وکتور روی لباسهایی که با همکاری گروه خیاطی تهیه شده و فروش آن ۶
رایزنی در جهت پذیرش آگهی و  همچنین بازاریابی ساخت انیمیشن و یا تیزر تبلیغاتی، پوستر، بنر، کارت ویزیت و غیره ۷
نام همکار: اعظم جانفزا          نام منطقه:  چابهار

شرح ایده ها:

در شهرستان چابهار هنرستان آمنه با استفاده از توان وتخصص هنرآموزان وهنرجویان رشته کامپیوتر نسبت به طراحی تقویم ۹۸ اقدام نموده وطرحهای مختلف جهت تولید به چاپخانه ارائه شده است. همچنین در زمینه طرح روی جعبه  بسته بندی انگور  و بنر وکارت ویزیت اقدام نموده که از این محل درآمد حاصله از آنها در هنرستان  مورد استفاده قرار گرفته است.

پوسته Mission News توسط Compete Themes.