دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

نوشته‌ها منتشر شده در

کارگاه دانش افزایی نرم افزار فروشگاه ساز پرستاشاپ

به اطلاع همکاران محترم میرسانیم که کارگاه دانش افزایی و پرسش و پاسخ با عنوان پرستاشاپ، جهت رفع نیاز همکاران در درس تجارت الکترونیک پایه دوازدهم، روز پنجشنبه مورخ ۳ آبان ۹۷  ساعت ۱۰ صبح، در محل گروه تکنولوژی و گروه های آموزشی استان واقع در خیابان شریعی، برگزار خواهد شد.

تغییر در کتاب دانش فنی پایه دهم

درود و ادب و خداقوت خدمت همکاران محترم

با توجه به تغییر کتاب دانش فنی پایه و توزیع نسخه قدیمی این کتاب(چاپ۹۶)، به اطلاع همکاران میرسانیم که نسخه چاپ ۹۷ کتاب دانش فنی پایه را مبنای تدریس خود قرار داده و کتاب سال ۹۶ قابل استناد نیست. همچنین پیگیری های لازم جهت توزیع نسخه جدید در حال انجام است.

نسخه چاپی سال ۹۷ دانش فنی پابه را دانلود نمایید.

بازدیدهای انجام شده

بازدید هنرستان فنی ابوذر ناحیه ۲ زاهدان

در روز شنبه مورخه ۲۱/۷/۹۷ به همراه سایر گروههای آموزشی از هنرستان فنی ابوذر  بازدید به عمل آمد . در این هنرستان ۳۴هنرجو در پایه دهم و ۴۹ هنرجو در پایه یازدهم و ۲۵ هنرجو در پایه دوازدهم رشته شبکه و نرم افزار رایانه ای  مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به بازدید انجام شده از این هنرستان موارد مرتبط با رشته کامپیوتر به شرح ذیل اعلام می گردد :

۱٫    استفاده مناسب از امکانات موجود و نگهداری مناسب از رایانه ها .
۲٫    برگزاری دروس عملی توسط هنر آموزان در کارگاه کامپیوتر .
۳٫    تخصیص درست ساعات درسی در برنامه
۴٫    نصب نرم افزارهای مرتبط با پایه دهم و یازدهم بر روی سیستم ها
۵٫    استفاده از امکاناتی نظیر پرینتر، اسکنر ، پرژکتور ، شبکه ، اینترنت و … در کارگاه

 

بازدید هنرستان کاردانش پیامبر اعظم (ص) ناحیه ۲ زاهدان

در روز شنبه مورخه ۲۶/۸/۹۷ به همراه سایر گروههای آموزشی از هنرستان کاردانش پیامبر اعظم  بازدید به عمل آمد . در این هنرستان تعداد ۲۲ هنرجو در پایه دهم و ۲۵ هنرجو در پایه یازدهم و ۱۱ هنرجو در پایه دوازدهم رشته تولید محتوا و انیمیشن – تولید محتوای الکترونیکی مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به بازدید انجام شده از این هنرستان موارد مرتبط با رشته کامپیوتر به شرح ذیل اعلام می گردد :

۱٫    تجهیز و عملیاتی کردن ۲ کارگاه کامپیوتر مستقل جهت برگزاری همزمان دروس عملی
۲٫    نصب نرم افزارهای موردنیاز در رایانه ها
۳٫    تخصیص درست ساعات آموزش مهارت های تخصصی در برنامه هفتگی

 

بازدید هنرستان کاردانش مطهره ناحیه ۱ زاهدان 

در روز شنبه مورخه ۱۰/۹/۹۷ به همراه سایر گروههای آموزشی از هنرستان کاردانش مطهرهناحیه یک بازدید به عمل آمد . این هنرستان دارای۱ کلاس در پایه دهم با تعداد ۱۵ هنرجو و یایه یازدهم با تعداد ۱۷ نفر وپایه دوازدهم با ۱۲ هنرجو می باشد .  که موارد مرتبط با رشته کامپیوتر به شرح ذیل اعلام می گردد :

  1. فضای فیزیکی کارگاهها مناسب است.
  2.  برگزاری دروس عملی توسط هنر آموزان در کارگاه کامپیوتر.

 

بازدید هنرستان کاردانش سما ناحیه ۱ زاهدان 

در روز شنبه مورخه ۱۷/۹/۹۷ به همراه سایر گروههای آموزشی از هنرستان پسرانه کاردانش سما بازدید به عمل آمد . در این هنرستان تعداد ۲۱ هنرجو در پایه دهم رشته “تولید و توسعه دهنده پایگاه های اینترنتی” مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به بازدید انجام شده از این هنرستان موارد مرتبط با رشته کامپیوتر به شرح ذیل اعلام می گردد :

  1. جذب تعداد قابل توجهی هنرجو (با توجه به غیردولتی بودن و اخذ شهریه)
  2. تخصیص درست ساعات آموزش مهارت های تخصصی در برنامه هفتگی

منابع پیشنهادی جهت تدریس برخی از مهارت های پایه ۱۲

با سلام و احترام

همانطور که مستحضر هستید با توجه به استقرار پایه ۱۲ در هنرستان های کاردانش و اضافه شدن چندین درس مهارتی جدید، از سوی دفتر تالیف کتاب و یا منبع آموزشی معرفی نگردیده است و همین موضوع باعث سوالات فراوان و گاهاً سردرگمی در بین هنرآموزان محترم شده است. لذا گروه کامپیوتر کاردانش استان برآن شده است با معرفی چندین منبع آموزشی بخشی از دغدغه خاطر این عزیزان را برطرف نماید. علاوه بر این در فضای مجازی آموزش های بسیار کاربردی از این مهارت ها وجود دارد که همکاران می توانند با عضویت در گروه ها و کانال های فضای مجازی از آنها بهره ببرند.

خاطر نشان می کنیم باتوجه به اینکه در نظام کاردانش استاندارد های تدوین شده از سازمان های متولی ملاک می باشد در صورتی که بخشی از سرفصل های استاندارد در این منابع پیشنهادی وجود نداشتند، هنرآموزان محترم آن بخش را به صورت جداگانه به هنرجویان تدریس نمایند و بالعکس، اگر قسمتی از آموزش های این منابع پیشنهادی در استاندارد نمی باشد، نیازی به تدریس آن نمی باشد.

مهارت کاربر Premier کد ۹۱-۱۵/۱۲ ف.هـ 

  • کتاب میکس رایانه ای با کد ۳۱۱۲۱۴-۳۱۲۲۱۴ از فصل ۱۲ تا انتهای کتاب (لینک دانلود)

مهارت کاربر Autodesk Maya کد ۹۱-۱۵/۱۴ ف.هـ

  • کتاب آموزش مایا (Mastering Autodesk Maya 2016) ترجمه: وحید ولایتی (لینک دانلود | لینک کمکی)
  • فیلم های بارگذاری شده دوره ضمن خدمت برگزار شده گروه اموزشی  شهرستان خمینی شهر استان اصفهان (لینک صفحه)
  • دانلود آموزش صفر تا صد مایا لیندا maya 2018 مبتدی تا پیشرفته (لینک صفحه)
  • گروه پرسش و پاسخ کشوری در شبکه مجازی (لینک کانال / لینک گروه)

مهارت کاربر Adobe After Effects کد ۹۱-۱۵/۱۳ ف.ه

شیوه اجرای تدریس کتب پایه های فنی و حرفه ای

درود و ادب خدمت همکاران محترم،

شیوه اجرای دروس سه پایه دهم تا دوازدهم در شاخه فنی و حرفه ای از  امسال(۹۷-۹۸) به توازی انجام خواهد شد. توجه بفرمایید که سیستم ثبت نمرات پودمان ها  از امسال تغییر پیدا کرده و تمام دروس باید به موازات ثبت نمره شود.

کتاب های مورد نیاز جهت تدریس استانداردهای پایه ۱۰

با توجه به تغییر چندین رشته در پایه دهم رشته های کاردانش از قبیل رشته مهارتی تولید محتوا و انیمیشن با کد(۶۲۳۳۳) و رشته مهارتی تولید و توسعه دهنده پایگاههای اینترنتی با کد(۶۱۴۰۲) متولی سازمان فنی و حرفه ای به استحضار می رساند همکاران مدرس این استاندارها می توانند از کتاب های زیر جهت استفاده در کلاس درسی استفاده کنند.

شایان ذکر است این کتاب ها صرفاً پیشنهادی هستند و مبنای تدریس مهارت ها استانداردهای مراجع اعلام شده می باشد. در صورتی که سرفصلی از استاندارد در کتاب پیش بینی نشده باشد همکاران موظفند آن را جداگانه تدریس نمایند و از منابع کمک آموزشی دیگر که این موارد را تحتح پوشش قرار دهند، استفاده نمایند.

کاربر رایانه با کد استاندارد ۱-۰۰۰-۱۰۳-۰۵۳-۳-۳۵۱۱

کاربر نرم افزار اداری با کد استاندارد ۱-۰۰۰-۱۰۴-۰۵۳-۲-۴۱۳۲

شهروند الکترونیک E-Citizen با کد استاندارد ۱-۰۰۰-۰۸۴-۰۵۳-۳-۳۵۱۱

 

کارگاه آموزشی آنلاین با موضوع پودمانهای تجارت الکترونیک

کارشناسی برنامه ریزی و تالیف رشته شبکه و نرم افزار رایانه، به منظور جبران تاخیر اموزش دوره های ضمن خدمت در نظر دارد کارگاه های آموزشی آنلاین برگزار کند.

اولین کارگاه آموزشی آنلاین با موضوع پودمانهای تجارت الکترونیک در تاریخ سه شنبه ۱۰ مهر ماه ساعت ۱۷ برگزار می شود.

ثبت نام از طریق تکمیل فرم زیر امکان پذیر است و گواهی شرکت در کارگاه برای فراگیران صادر خواهد شد.

فرم ثبت نام

سرفصل های تدریس مهارت کاربر Adobe Premier با کد ۹۱-۱۵/۱۲ ف.هـ

با توجه به توزیع کتاب میکس رایانه ای در پایه ۱۲ رشته تصویرسازی و جلوه های ویژه رایانه ای جهت تدریس مهارت کاربر Adobe Premier با کد ۹۱-۱۵/۱۲ ف.هـ به اطلاع می رساند تنها مباحث مربوط به نرم افزار Adobe Premier که از فصل ۱۲ تا انتهای کتاب می باشد بایستی تدریس شود و از تدریس بخش های مربوط به نرم افزارهای Snagit و Adobe Audition خودداری گردد.

لازم به تذکر است این کتاب در پایه یازدهم رشته تولید محتوای الکترونیکی مهارت کاربر میکس صدا و تصویر کد ۸۷-۱۵/۵ ف.هـ بایستی به طور کامل تدریس شود.

استاندارهای رشته های مهارتی تولید محتوا و انیمیشن و تولید و توسعه دهنده پایگاههای اینترنتی

استاندارهای رشته مهارتی تتولید محتوا و انیمیشن با کد(۶۲۳۳۳) متولی سازمان فنی و حرفه ای که در پایه دهم جایگزین رشته تولید محتوای الکترونیکی با کد(۱-۶۲۷۲)  متولی وزارت ارشاد شده است.

۶۱۳۴-شهروند الکترونیکی  ۶۱۵۳-کاربر رایانه  ۶۱۵۴-کاربر نرم افزار اداری  ۷۸۹۷-تولیدکننده محتوای الکترونیکی عمومی 

۷۹۰۰-کاربر گرافیکی محتوای آموزشی  ۷۹۰۱-محتواساز آموزش الکترونیکی

استاندارهای رشته مهارتی تولید و توسعه دهنده پایگاههای اینترنتی با کد(۶۱۴۰۲) متولی سازمان فنی و حرفه ای که در پایه دهم جایگزین رشته طراحی و توسعه صفحات وب با کد(۱-۶۲۷۳) متولی وزارت ارشاد شده است.

۶۱۳۴-شهروند الکترونیکی  ۶۱۵۳-کاربر رایانه  ۶۱۵۴-کاربر نرم افزار اداری

۷۹۰۲-تولیدکننده و توسعه دهنده پایگاه های اینترنتی

۷۹۰۴-توسعه دهنده صفحات وب با PHP و MYSql

۷۹۰۵-توسعه دهنده سیستم های مدیریت محتوا با WordPress