دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

نوشته‌ها منتشر شده در “دستورالعمل ها و بخشنامه ها”

برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات علمی – کاربردی هنرجویان شاخه کاردانش (سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶)

با عنایت به برگزاری مسابقات علمی-کاربردی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ توجه همکاران گرامی به نکات زیر جلب می نمائیم.

 • مسابقات فوق صرفاً برای هنرجویان سال یازدهم هنرستانهای کاردانش روزانه برگزار خواهد شد. 
 • برای برگزاری آزمون در مرحله منطقه ی  از هر هنرستان در هر رشته حداکثر دو نفر انتخاب شوند.
 • مرحله استانی در دو بخش تئوری و عملی به روش زیر برگزار می شود:
  • آزمون تئوری روز یکشنبه ۹۶/۱۲/۶ به صورت هماهنگ کشوری از کل محتوای استاندارد سال دهم و ۶۰ درصد محتوای استاندارد آموزش مهارت مورد نظر در سال یازدهم برگزار می شود.
  • آزمون عملی از حداکثر ۸ هنرجوی برتر هر رشته تا نیمه اول اسفند ماه گرفته خواهد شد و ۴ هنرجوی برتر انتخاب می شوند.
 • آزمـون مرحله کشـوری مسابقـات علمیکاربردی برای نفرات برگزیده ادارات کل آموزش و پرورش استانها در دو بخش تئوری و عملی  با نظارت دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش برگزار خواهد شد:
  • آزمون تئوری مرحله کشوری به صورت چهار گزینه ای و از کل محتوای استاندارد آموزش مربوط در تاریخ ۳/ ۲/ ۹۷ برگزار می شود و بارم آن از ۶۰ نمره بوده و ملاک راهیابی به مرحله عملی کشوری، کسب حداقل ۵۰% نمره و بالاترین نمره آزمون این مرحله می باشد.
  • آزمون عملی مرحله کشوری از ۱۰۰ نمره بوده و در هر رشته  حداکثر ۶ نفر  که بالاترین نمره تئوری را نسبت به سایر شرکت کنندگان  در کل کشور کسب کرده باشند، شرکت خواهند کرد و ملاک تعیین نفرات اول تا سوم هر عنوان آزمون کسب بیشترین نمره در آزمون مرحله عملی کشوری می باشد.

عناوین آزمون های مرتبط رشته کامپیوتر شانزدهمین دوره مسابقات علمی-کاربردی هنرستانهای شاخه کاردانش درسال تحصیلی ۹۷-۹۶

ردیف عنوان آزمون استانداردهای
مورد آزمون مرحله تئوری
کد استاندارد نام رشته های مجاز به شرکت در آزمون
۱ تولید محتوای الکترونیکی (۶۲۷۲) ۱٫ طراح امور گرافیکی با رایانه

۲٫ کار با میکس صدا و تصویر

۸۷- ۲/ ۱۵ ف-ه

۸۷- ۵/ ۱۵ ف-ه

 تولید محتوای الکترونیکی
۲ طراحی و توسعه صفحات وب (۶۲۷۳) ۱٫ طراح امور گرافیکی با رایانه

۲٫ طراح صفحات وب (مقدماتی)

۸۷- ۲/ ۱۵ ف-ه

۸۷- ۱/ ۴/ ۱۵ ف-ه

 طراحی و توسعه صفحات وب

دستورالعمل اجرایی برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرجویان شاخه کاردانش (سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶)

جدول استاندارد ارزشیابی مبتنی بر شایستگی دروس پایه دهم

با توجه به اجرای ارزشیابی شایستگی در نظام جدید آموزش متوسطه و پیچیدگی روش محاسبه نمره، همکاران محترم می توانند برای محاسبه نمره هنرجویان در هرکدام از پودمان های مهارتی و محاسبه نمره پایانی از فایل های پیوستی ذیل استفاده نمایند.

استاندارد ارزشیابی الزامات محیط کار نمون برگ ارزشیابی پیشرفت تحصیلی الزامات محیط کار
استاندارد ارزشیابی نقشه کشی به کمک رایانه برق و رایانه نمون برگ ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نقشه کشی به کمک رایانه برق و رایانه
استاندارد ارزشیابی نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای نمون برگ ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای
استاندارد ارزشیابی دانش فنی پایه شبکه و نرم‌افزار رایانه‌ نمون برگ ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش فنی پایه شبکه و نرم‌افزار رایانه‌

 

 

 

کارگاه آموزشی نقشه کشی فنی رایانه ای

با سلام و احترام، گروه آموزشی رایانه فنی و حرفه ای و کاردانش استان در نظر دارد کارگاه آموزشی درس نقشه کشی فنی رایانه ای را بصورت مجازی برای هنرآموزان کامپیوتر در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش استان برگزار نماید. علاقه مندان می توانند پس از دریافت ویدئوهای مروبط به کارگاه از ادامه مطلب ،تصویر نمونه تمرین عملی خواسته شده  را حداکثر تا روز چهارشنبه مورخه ۱۲/ ۸/ ۹۵  به نشانی پست الکترونیکی dck.sbf@medu.ir ارسال نمایند.

*لازم به ذکر است برای هنرآموزان شاغل در استان سیستان و بلوچستان که در موعد مقرر  نمونه تمرین مذکور را به آدرس فوق ارسال نمایند ،گواهی شرکت در کارگاه آموزشی صادر و به اداره محل خدمتشان ارسال خواهد شد.

(بیشتر…)

نحوه ارائه دروس سال دهم

با سلام و احترام

به اطلاع هنرآموزان بزرگوار می رساند، مطابق اعلام دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش، در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ بسته یا درس اول (درس نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای) باید توسط یک هنرآموز و در ۱۶ ساعت در هفته در نیمسال اول (۱۵ هفته اول) تدریس شود و در نیمسال دوم نیز بسته دوم (تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی) در ۱۶ ساعت در هفته توسط همان هنرآموز تدریس شود.
باتوجه به اینکه ابلاغ ها سالانه صادر می شود، باید ابلاغ هر دو بسته ۱و ۲ برای همان هنرآموز در ابتدای سال صادر گردد.

شایان ذکر است برای کلاس های بیش از ۲۳ نفر که آموزش توسط دو هنرآموز انجام می شود، برنامه ریزی به همین روش اعلامی توسط هر هنرآموز انجام می شود.
موفق و سربلند باشید.

بارم بندی پیشنهادی مهارت کاربر رایانه با کد ۸۳-۱۱/۳ ف ه و کاربر رایانه با کد رشته ۴۲/۲۴/۱/۰/۳-۳

با توجه به اینکه در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ برای مهارت کاربر رایانه با کد ۸۳-۱۱/۳ ف ه (۱۸۵ ساعت=۶ساعت در هفته) در رشته هایی نظیر گرافیک، عکاسی، مدیریت امور خانواده سه کتاب مفاهیم فن آوری اطلاعات، اطلاعات و ارتباطات و سیستم عامل مقدماتی در نظر گرفته شده است، بارم بندی پیشنهادی که توسط گروه کامپیوتر کاردانش تدوین شده تقدیم حضور می گردد.

لازم به ذکر است به جهت یکسان سازی ساعات آموزش با مطالب درسی چندین فصل از کتاب اطلاعات و ارتباطات حذف گردیده که در فایل ذیل مشخص گردیده است.

در ضمن  مهارت کاربر رایانه با کد رشته ۴۲/۲۴/۱/۰/۳-۳ (۳۰۰ ساعت آموزش در سال=۹ساعت در هفته) برای رشته هایی نظیر حسابداری مالی مطابق سال های قبل، چهار کتاب سیستم عامل مقدماتی و پیشرفته، مفاهیم فن آوری اطلاعات و اطلاعات و ارتباطات در نظر گرفته شده است که بارم بندی و حذفیات آن نیز در این فایل مشخص شده است.ضمناً از آنجایی که این استاندارد(مرجع تدریس در کاردانش) در سال ۸۸ تدوین شده و ویندوز و کتاب آن در سالهای بعد تغییر پیدا کرده تا جای ممکن سعی شده است مباحث کتاب و استاندارد یکسان سازی شده و در برخی از ردیف ها مباحثی قرار گرفته که در استاندارد موجود ولی در کتاب جدید حذف شده است که هنرآموز مربوطه این مباحث را بایستی تدریس نماید.

بارم بندی مهارت کاربر رایانه با کد ۸۳-۱۱/۳ ف ه

بارم بندی مهارت کاربر رایانه با کد رشته ۴۲/۲۴/۱/۰/۳-۳

استاندارد مهارت کاربر رایانه با کد رشته ۴۲/۲۴/۱/۰/۳-۳

مهارت های پیشنهادی پایه دهم

قابل توجه مدیران محترم هنرستانهای شاخه کاردانش استان

با توجه به به استقرار پایه دهم و تغییرات برنامه درسی شاخه کاردانش ، همچنین تماس های مکرر کارشناسان محترم آموزش و مدیران محترم هنرستانها و اعلام نیاز در خصوص چگونگی اجرای استانداردهای مهارتی در پایه دهم ، فایل پیوست صرفا به صورت پیشنهادی ارائه می گردد. لذا مدیران محترم هنرستانها لازم است قبل از اجرای آن به دقت ساعات آموزشی ، تعداد واحد و کد استاندارد مهارت و رعایت پیشنیاز بودن مهارت ها را بررسی نمایند.

دریافت فایل

منبع: پورتال اداره فنی و حرفه ای و کاردانش سیستان و بلوچستان

تغییر تاریخ کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه نویسی میکروکنترلرهای avr

با سلام

بدین وسیله به اطلاع می رساند تاریخ برگزاری کارگاه آموزشی «آشنایی با برنامه سازی میکروکنترلرهای AVR»  از روز پنجشنبه ۲۹/ ۱۱/ ۹۴ به ساعت ۹صبح روز پنجشنبه  مورخ ۱۳/ ۱۲ / ۹۴ انتقال یافت.

کارگاه آموزشی مذکور ویژه هنرآموزان و سرپرستان بخش رشته کامپیوتر بوده و در محل گروههای آموزشی استان برگزار خواهد شد.

دستورالعمل مسابقات علمی عملی(فنی و حرفه ای) و علمی کاربردی (کاردانش)

دستورالعمل اجرایی چهاردهمین دوره مسابقات علمی کاربردی و شیوه نامه دهمین جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش در سال تحصیلی ۹۵-۹۴

دستورالعمل اجرایی سیزدهمین مسابقات علمی عملی و هفدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای در سال تحصیلی ۹۵-۹۴

 

 

منبع : پایگاه جامع اطلاع رسانی دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و  پایگاه جامع اطلاع رسانی دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش

آزمون پیشرفت تحصیلی

با عرض سلام  و احترام

با توجه به سوالات متعدد همکاران و مدیران هنرستان ها در خصوص بودجه بندی و منابع آزمون های پیشرفت تحصیلی، فایل های بودجه بندی جهت رشته ها و پایه های مختلف کامپیوتر فنی و حرفه ای و کاردانش تقدیم حضور می گردد.

 مبنای طرح سوالات کاردانش

جدول بودجه بندی رشته کامپیوتر فنی و حرفه ای

بودجه بندی کامپیوتر کار دانش مرحله اول پایه سوم

بودجه بندی کامپیوتر کار دانش مرحله اول پایه دوم

 

منبع : موسسه فرهنگی و آموزشی فاتح

پوسته Mission News توسط Compete Themes.